Tänud kõigile tagasiside eest!

Nagu ma olen varem maininud – igasugune tagasiside minu kirjutiste kohta on oodatud.

Enamik tagasisidest on õnneks olnud positiivne. Eriti see mis puudutab sisu. See teeb mu meele rõõmsaks ja motiveerib tulevikus edasi kirjutama.

Olen saanud ka kriitikat oma kirjutamisoskuse kohta. Siinkohal pean tunnistama, et peale keskkooli ei ole ma enam eesti keele grammatikale tähelepanu pööranud. Praeguseks olen kõigele lisaks Eestist 4 aastat ka eemal olnud. Mu igapäevaseks keeleks on saksa keel ja töökeeleks on inglise keel. Kohati on päevi, kus ma eesti keels ei kirjuta ja ei räägi.

Ma ei usu, et kui ma eesti keeles räägin on mul mingisugne aktsent juurde tekkinud. Ma tean, et kui ma räägin siis ajan vahest sarnaseid eesti keelseid sõnu saksa keelsetega sassi. Vahest tulevad saksa keelsed sõnad enne eesti keelseid ja osaliselt ununevad mõned eesti keelsed sõnad ära. Aga minu jaoks on kõige keerulisem sõnade järjekord. Ma lihtsalt ei oska enam sõnu õigesse järjekorda panna. Ma pean ka tunnistama, et ma ei ole peale keskkooli lõppu eriti eesti keelseid raamatuid ega ajakirju lugenud. Esiteks on eesti keeleseid raamatuid Austrias raske saada. Tean küll, et on e-lugerid jne, aga raamatu lugemiseks on ka aega vaja. Internetis loen küll erinevad kollaseid väljaandeid, aga mul on tunne, et sealne eesti keel ei ole väga palju parem kui minu oma.

Sellega seoses vabandan ette ära, et mu kirjutised ei saa olema korrektsed. Mu eesmärk on pigem oma mõtteid edastada ja nii kaua kui kõik minust aru saavad on see eesmärk ka täidetud. Loodan, et mu vigane eesti keel kedagi ei häiri ja ma püüan tulevikus natuke rohkem tähelepanu pöörata sellele kuidas ma kirjutan.

Eespool sai juba mainitud, et igasugune tagasiside on oodatud. Ma rõõmustan ka kriitika üle, sest see annab mulle võimaluse ennast parandada. Lisaks tähendab igasugune tagasiside, et keegi mu kirjutisi loeb mis minu jaoks tähendab ka seda, et mul on mõtet seda blogi edasi pidada.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s