Nädalavahetused mööduvad liiga kiiresti

Viimasel ajal mööduvad nädalavahetused kuidagi väga kiiresti. Maha rahunemise aega üldse ei ole.

See nädalavahetus oli väga teguderohke. Reedel käisime Johanna ja Carinaga väljasõidul. Laupäeval tegutsesime aias ja pühapäeval käsisime külas ja siis oli meil külaline.

Nagu mainitud, reedel oli meil väike pärastlõunane väljasõit. Alustuseks sõitsime Mattsee äärde. Johanna valis mingi eriti keerulise ja käänulise tee. Kuna me ei olnud miskit lõ7unaks söönud siis mul läks üsna kiiresti süda pahaks. Esimene pool reisist ei olnud minu jaoks väga mõnus ja ma olin õnnelik kui me kohale jõudsime. Auto saime kohe Mattsee äärde pargitud ja ilm oli päikeseline. Esimese asjana sai oma varbad kohe vette kastetud. Vesi oli üsna jahe ja põhi kivine. Edasi jalutasime me lossi juurde kus oli ka restoran. Seal me tegime „väikese“ jäätise pausi ja pidasime edasist sõjaplaani. Kuna kell oli juba üsna palju, siis Salzburgi sõit ei oleks ennast ära tasunud ja otsus langes järgmise järve äärde sõitmise kasuks. Mattsee ääres jõime me väljasõidu terviseks ühe spritzeri ja sõime jäätist. Jäätis oli Amarettoga ja mega suur. Seal oli vist seitse erinevat jäätisepalli, pähklid ja hunnik vahukoort peal. Igal juhul kõhu täitis see ära ja edasi sõites ei hakanud mul enam paha.

Järgmineseks sihtpunktiks oli kuskil 15 km eemal asuv Wallersee. Wallersee asus juba Salzburgi maakonnas. See meenutas rohkem Lõuna-Eesti järve, sest künkad olid seak üsna mdalad. Lisaks ei olnud keegi seda järve värvinud. Kui kõik teised järved olid sinakas-roheliseks värvitud, siis see nägi täiesti tavaline välja. Ma ei tea miks Austerlased osa järvedest ära värvivad… Igal juhul seal me chillisime niisama ja tegime paar pilti Johanna kaameraga. Wallersee vesi oli veidi soem kui Mattsee oma, aga põhi oli täpselt samamoodi kivine.

 

Edasi viis me teekond tagasi Ülem-Austriasse Irrsee äärde. Irrsee oli jälle küngaste keskel, aga kahjuks võrreldes kahe eelmise järvega ei midagi erilist. Kallas oli ka väga kõrge aga varba sai ikka sisse kastetud. Kuna Moondsee oli vaid 4km kaugusel otsustasime, et ei ole kaua Irrsee ääres vaid sõidame edasi.

 

Moodnsee oli nendest neljast järvest kõige ilusam. Alustuseks jalutasime natuke ringi ja otsisime kohta kus saaks varba vette pista. Kui varbad olid kastetud siis oli aeg päevale ilus punkt panna. Istusime tunnikeseks restorani maha ja jõime ühe jahutava Hugo. Moondsee oli jälle Austerlaste poolt siniseks värvitud ja seal oli juba kaljut ka näha. Hetkeks tekkis tunne, et oleks nagu kuskil puhkusel. Moondsee on Riedist kuskil 55km kaugusel nii, et täitsa sõidukaugusel. Koju jõudsin ma kuskil kümne paiku. Michael oli päeva jooksul maja eest heki ära püganud ja basseini äärise ära parandanud. Kellegi kass oli basseini ääre peale hüpanud ja oma küüntega kolm augukest torganud.

Laupäevaks oli meil plaanitud ülejäänud heki pügamine. Kuna me jagame naabritega ühte heki osa, siis tavaliselt lõikame seda koos. Tundub, et naaber on meie peale solvunud, kuna ta alustas ilma midagi ütlemata heki kallal tegutsemist. Ning kui varasemalt on ta meile välja pakkunud, et võime oma oksad tema kärusse panna, siis see aasta ei öeldud midagi ja käru peideti oma aeda ära. Kuna me soetasime Eduardi ja Klausiga (Michi vanaisa ja onu) kolme peale eelmisel aastal käru, siis oli see meil endal see kord olemas. Igal juhul tere meile enam ei öelda. Michit see häirib, aga mul on suht suva. Peaasi, et enam öö läbi ei lärmaks. Me ei ole öelnud neile midagi halvasti. Lihtsalt palusime, et siis kui seaduslik öörahu hakkab, püüaksid nad meiega arvestada ja ei lärmaks enam nii palju. Igal juhul lõppes me välitöö vihmaga. Õnneks sadama hakkas täpselt sel hetkel kui me olime valmis saanud.

 

Eile käisime Michaeli ema juures lõunat söömas ja pärast seda tuli Johann külla, mis tttu möödus päev üsna kiiresti kuigi mitte miskit reaalselt ei teinud. Lootust on, et järgmine nädalavahetus on veidi rahulikum eriti kuna homme jõuab kohale kuumalaine mis juba eilsest Prantsusmaa kohal möllab. Laupäevaks lubab lausa 33C, nii et tõenäoliselt ma basseinist välja ei roni.

See nädal saab olema ka veidi kiirem kui viimased kaks olid. Esiteks olen ma homme ühte tarnijat auditeerimas ja siis on vaja Septembrikuu tööreis ära plaanida. Sellest aga veidi hiljem lähemalt. Lisaks hakkab vaikselt puhkus kätte jõudma, mistõttu on vaja osa asju ära lõpetada, et saaks rahulikult puhkama minna. 18 päeva pärast samal ajal olen ma juba teel Frankfurti. Aeg läheb ikka mega kiiresti, eriti kui on suvi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s