Palavus on läbi!!!!

Jeeeeei kuumalaine on läbi. Vaikselt pressib Atlandi Ookeani külm õhk peale. Täna hommikul oli varasema 26C asemel juba vaid 20C. Nüüd peakski jääma stabiilselt 25-28C vahele ja päike jääb ka paistma.

Täna on kuidagi väsinud olek, kuna viimased ööd on palavuse tõttu veidi unetud olnud. Me muiduigi tegime ise ka vea ja jätsime esmaspäeval kõik kardinad lahti, sest kuskilt kuulsime, et torm on tulemas. Paraku seda tormi ei tulnud. Päike soendas maja aga selle ajaga jubedalt ülesse ja kui see juba soe majas on siis temperatuuri alla saada on raske. Meie maja seinte paksus on 60cm. See tähendab, et kui ise loll ei ole siis hoiab see temperatuuri stabiilsena. Kui me poleks esmaspäeval oma targa peaga trikitama hakanud oleks tunduvalt mõnusam olnud. Aga kuna maja oli üles köetud, siis ei aidanud isegi mitte kell kasteist öösel alanud äikesetorm. Täna hommikul tõmbasin kõik aknad ja uksed lahti ja loodan, et õhtuks on maja külm.

Muidu oli eilne päev täitsa tore. Head uudised ja veel lisaks mõnus õhtupoolik Gireskirchenis kolleegidega. Kuigi palavus oli tappev ja higi voolas sõna otseses mõttes oli Sichtbaris täitsa mõnus. Ma tean teed enam-vähem Grieskircheni aga kesklinna sõitmine on natuke keerulisem, mis tõttu me tekitasime väikese kolonni Carina järgi, sest Carina elab selle linna lähedal ja tunneb ümbruskonda hästi. Tee peal näintas temperatuur stabiilselt 38-39 C. Küsisin teiste käest mis neil näitas ja nad ütlesid, et sama. Grieskircheni on üsna lihtne sõita. Põhimõtteliselt ainult otse. Üks lõik meenutas lausa Tartu Maanteed. Grieskirchen on üsna sarnane Riedile, kuigi tänavad on veidi kitsamad ja kesklinn kompaktsem.

Sichtbari jõudes ei tohtinud me sisse jääda vaid pidime ülesse katuseterassile minema. Kuna päike lõõskas ja kuigi igal pool olid varjualused oli siiski kohutavalt palav. Me tellisime alustuseks Hugod ja jäime oma ülemust ootama. Selles suhtes on meil väga mõnus meeskond, et me hoiame  väga kokku. Mina, Johanna ja Carina oleme esimese tehase eest vastutavad kus ehitatakse lennuki mootorite sisse minevaid osi ja ülejäänud kuuluvad neljanda tehase alla, kus ehitatakse mootorite katteid. Kõik me mootoritega seonduv koondub aga teise divisioni alla. Ehk me oleme ühes divisionis, üks meeskond aga isutume kahes erinevas tehases. Nii peab ka meie ülemus kahe tehase vahel pendeldama. Tegin seda isegi, kui olin neljandas tehases abis.

Kui palavus välja jätta siis oli õhtu väga vahva. Ma sõin oma Hugo kõrvale ühe itaalia pärase õhukese saia mis oli kaetud parmesani, pesto ja rucolaga. Lõpetasin ma oma päeva ühe alkoholivaba koksiga, mis oli selline hapukas-mõru ja suurepärane sellise palava päevaga. Seal pakuti ka kohalikku õunamahla, mis nägi välja nagu kodune õunamahl. See tähendab, et see oli ilma lisa suhkruta ja hägune, nii nagu mina seda oma kodust tean. Väga pikalt me ei chillinud, ma olin juba 21 :00 kodus, sest palavus väsitab ikka täiega, kuid sellele vaatamata oli tore päev.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s