Oh nein… puhkus on läbi!

Puhkus on kahjuks juba läbi. Saime päris optimaalselt oma puhkuse kasutatud see kord. Lisaks kividele nagu eelnevalt juba mainitud said tuled ülesse. Pilti veel ei tule, kuna üks tuli oli praak ja me peame uue ära ootama.

Lisaks saime viimase osa hekist istutatud, viljapuud väetatud ja kivide juurde paar ilutaime ka istutaud.

Palavus on tagasi, mis tõttu iga liigutamine lõppeb sellega, et on vajadus dushi alla minna. Oma mini basseini oleme ka täiega ära kasutanud. Ilma selleta ei kujutakski enam ette. See jahutab ikka päris mõnusasti keha maha kui piisavalt pikalt seal sees chillida.

Lisaks õue töödele panime ka oma magamistoa tagasi sinna tuppa kus ta algselt oli. Esiteks kostab vähem tänavamüra sinna, teiseks tõenäosus naabrite lärmi kuulda on väiksem (vahemärkuseks, ühe naabri asemel on me aken nüüd viie poole, ja nemad on tunduvalt rahulikumad). Samuti sai ka riided ära sorteeritud. Michael muidugi usub siiralt, et ta võtab need kogunenud kilod alla, mis tõttu vähemalt pooled riided millest ma lootsin lahti saada jäid ikkakgi alles. Ülejäänud annetasime ära.

Naabrid on mingil veidral põhjusel ka palju rahulikumad. Ma julgen pakkuda, et juu siis rääkis politseinik nendega privaatselt, kuna tundis seda perekonda läbi selle, et lapsed samas klassis käivad. Ebameeldivad on nad sellegi poolest, sest räägivad kogu naabruskonnale kui pahad me oleme ja, et ähvardasime politsei kutsuda…. Kuigi nad ise soovisid seda. Lausa karjuvas kõneviisis pidid selle selgeks tegema.

Mul on isiklikult suva mis nad teevad, nii kaua kui öösel rahus puhata saan. Michael tundub veidi rohkem põdevat seda mis keegi meist mõtleb. Michael unistab vähe rahulikumast kohast. Mitu korda on öelnud, et ehitaks ise maja. Kuhugi rahulikumasse kohta. Isegi kui naabrid parajasti ei kisa on majast mööduv tee ikka veel üsna vali. Ma olen hetkel selle vastu. Esiteks on probleemiks aeg. Michael on vahest kella kaheksani õhtul tööl. Teiseks me jagame ehitamisest üsna vähe ja kolmadaks ma ei oska töömeeste keeles rääkida.

Töömehed on Austrias oma ette liik. Meil pole kunagi ühtegi halba töömeest olnud ja töö on edasi läinud, aga mind on see õllekultuur alati häirinud. Lisaks nendega tuleb osata õigesti rääkida, et nad motiveerutud oleksid. Michael oskab seda… Mina paraku mitte. Ma olen selleks liiga tagasihoidlik ma arvan. Aga eks näeb mis tulevik toob. Sest see tee on üks mis mind ka häirib ja lootust ei ole, et liiklust vähemaks jääb.

Rahulikult muidugi me magada ei saa, sest liiga palav on. Kui öösiti ka 28 kraadi on, siis hakkab ikka mõistusele. Meil on sama palju ilusaid ilmasid Austrias olnud kui Eestis halbasid ilmasid. Ja enamasti on temperatuur üle 30 kraadi. Näiteks Poolas on juba palavuse tõttu elektriga probleeme. Ma juba ooran vihma ja sügist.

Tööl oli ka jube palav. Meie bürool kliimat ei ole ja 31 kraadi oli üsna kärmelt saavutatud. Mul on kogu aeg selline tunne, et ma selle palavusega väga produktiivne ei ole. Selline tunne on kogu aeg, et mega aeglaselt saab töö tehtud ja kõigele kulub topelt aega. Ma ei tea… Vahepeal ma mõtlen, et võiks ju meid koju saata ja me saaksime kodust tööd teha. Saab vähemasti ennast dushiga vahepeal värskendada. Paraku olen ma vaid number ja pean selle palavuse ära kannatama, sest kodust tohib tööd teha siis kui on hädaolukord. Eks pea püsti ja tuleb ära kannatada… Palju seda sooja pole enam jäänud (ma loodan).

Vahepeal sai ka Michaeli väike venna 22-seks. Organiseerisime talle üllatuseks hommikusöögi meie juures. Ütlesime Fabianile, et on vaja aeda kaevata. Saime ka Michaeli ema käest sõimata, et mismõttes nagu paneme vaese inimese oma sünnipäeval tööle. Tegelikkuses ootas teda hommikusöök ja pärast seda chillisid nad Michaeliga pool päeva playstationis ja tapsid zombiesid. Õhtu poole toimus eelsoendus ja niisama istumine meie pool ja õhtu lõpetasime küla kõrtsis. Ta tundus ikka väga õnnelik sellel päeval.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s