Minu “laisa inimese” lasagne

Ma pean ausalt üles tunnistama, et ma ei oska päris õiget lasagnet teha. Aja jooksul olen ma katse-eksitus meetodil aga oma variandi sellest toidust leiutanud. Kunagi tahaks juurvilja lasagne ka ära proovida. See kord ei sobinud Michaelile aga variant, et ma hakkan midagi veidi tervislikumat katsetama, mis tõttu jäin oma harjutud retsepti juurde.

Vaja läheb esiteks hea tuju, muidu ei tule toit hea. 

Siis hakkliha (500g oleks kõige parem, aga kuna Michaelile see ei maitse, siis ma võtan 300g). Tomati pastat (mul on 500g Barilla Arrabiata), riivitud mozzarellat, lasagne lehti, värsket basiilikut, küüslauku, oliive, veidi veini, soola, pipart ja parmesani.

Alustuseks tuleb hakkliha küüslauguga ära praadida. Kui hakkliha enam roosa ei ole siis lonks veini lisada. Kui vein on ära auranud ja hakkliha pruunistunud on aeg lisada tomatipasta. Seda tuleb vaiksel tulel mõne minuti hautada.

Pärast seda alustan ma lasagne plaatide laotamist. Esimene rida lasgane plaate, hakkliha, juustu ja basiilikut. Teine rida on lasagne plaadid, hakkliha ja juust. Ja nii kuni on viimane rida vaja laduda. Siis laon ma lasagne plaadid, veidi rohkem hakkliha (muidu jääb pealmine osa kuiv), juust, parmesan, basiilik ja oliivid. 

Siis 15. Minutiks eelsoendatud 200C ahju ning voilà!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s