99 problems… +1

Ma ei tea miks minuga need asjad alati juhtuvad. Eelmine nädal oli auto katki. See nädal, täpsemalt eile, otsustas mu pangakaart, et tore oleks ennast lukku panna.

Kuna keegi mu kolleegidest eile lõunale minna ei soovinud (loe: nad ei leidnud midagi sobivat endale menüüst), siis esimese asjana mõtlesin, et sõidan linna ja võtan endale sushit kaasa. Meil avati eelmine nädal kaubanduskeskus ja sushi restoran. Olin siis poolel teel linna ja sattusin ummikusse (linnas kus elab 18 000 inimest). Tuli välja, et kaubanduskeskuse maaaluste parklatega oli mingi probleem ja kedagi sinna sisse ei lastud. See tekitas aga kitsastel tänavatel ummikud. Sinne valitsus oli nii tore ja otsustas kaubanuskeskuse kesklinna ehitada. A’la Kaubamaja stiilis. Ainukese vahega, et Kaubamaja ümbruses on mitmerealised teed, siin aga üks rida paari ringteega, et olukorda ikka võimalikult keeruliseks ajada.

Otsustasin siis, et ei hakka kesklinnas parkimiskohta otsima vaid sõidan hoopis Merkurisse ja võtan salati kaasa. Hakkasin kassas siis maksma. Esimene viga mis ma tegin oli, et suskasin kaardi liiga kiiresti kaardilugejasse. Olen enne ka seda teinud, aga midagi ei ole juhtunud. Seekord aga ei lubanud mul enam maksta. Okei, mul on ka krediitkaart, millega ma siis oma toidukraami eest maksin. Õhtul oli siis aeg autot tankida ja pangakaart jälle ei töödanud. Nüüd ta ütles mulle juba, et on blokeeritud.

Täna hommikul helistasin siis panka. Nad kontrollisid järgi ja ütlesid, et süsteemi järgi on kõik korras. Aga ma peaksin kaks päeva ootama, sest kaardi seaded lähevad tagasi algseisu ja siis saab seda jälle kasutada. Mulle pakkus see veidi nalja. Ma ei teagi miks. Natuke tobedalt kõlas, et ära siis mõnda aega seda kasuta… Kokkuvõttes virutan ma selleks nädalavahetuseks Michaeli kaardi. Tal nagu nii seda vaja ei ole. Püüan siis esmaspäeval kuskil oma kaardiga makset sooritada (tuleb siis Müncheni lennujaamas ajakirju varuda), sest tööreisil kasutan ma töökrediitkaarti ja reaalselt läheb mul pangakaarti alles järgmise nädala reedel vaja. Välismaal isiklike ostude jaoks kasutan ma eelistatavalt oma krediitkaarti.

Tööreis on aga mul juba täiesti ette valmistatud. Pühapäeval on aeg pakkida. Natukene olen plaaninud ka mis ma oma vaba ajaga peale hakkan aga ma ei oska hinnata kaua mul need auditid aega võtavad. Esimene peaks olema easy cheesy, sest selle tarnijaga pole mingeid probleeme probleeme. Eesmärk on lihtsalt uurida mis nad teevad ja kas see vastab “reeglitele”.

Teine Audit on natuke keerulisem, sest seal on juba paar kvaliteedi teemat. Aga see on pigem kontroll kas nad teevad seda mis nad ütlevad, et teevad.

Komanda Auditiga on paraku nii, et ma ei ole kindel kas ma üldse sellega valmis jõuan. Seal kvaliteedi poole pealt ei olegi väga palju kiunuda vaid pigem nende süsteem ei tööta. Süsteemi auditid on aga rasked, sest reegel on: “You are never allowed to tell the supplier how to run their business”. Ehk tuleb väga ettevaatlik olla mida ja mis moodi ma asju ütlen. Ehk kui ma mingi tõsisema vea leian, siis pean mingit pidi läbi standardite ja “reeglite” selle neile selgeks tegema, et nad oma tegevusega valesti toimivad. Samas süsteemi auditiga näed firma sisse. See on jälle põnev ja samal ajal aitab mõista kuidas selles firmas tööd tehakse.

Vaba ajaga on mul vaid teisipäev veidi ära plaanitud, sest ma ei usu, et auditiga üle määra pikalt läheb.

Esmaspäeval alustan ma firmast kella kümne paiku sõitu Müncheni poole. Kell kolm nelikümmend läheb mul lend Birminghami. Ma olen natuke rohkem aega sisse plaaninud, sest tee peal on paar teedeehitust. Lisaks ei tea kuidas ja mis pagulased esmaspäeval teevad, sest vahepeal pannakse siin piire kinni ja kontrollitakse autosid. Eriti karmiks on läinud just see autode kontroll, sest püütakse neid pagulaste vedajaid. Ma usun, et mõned on lugenud uudistest, et Ungarist tulnud autost avastati eelmisel nädalal 71 surnuks lämbunud inimest. Siis tuleb auto ära tankida ja rendi firmale tagasi anda. Lõunaks ma ei plaani midagi suurt, sest ma tahan õhtul küla pubisse minna ja Fish & Chips’e süüa. Hotelli peaksin ma jõudma kuskil kuue paiku kohaliku aja järgi.

Teisipäeval plaanin ma Tescost läbi käia, sest see jääb esiteks tee peale ette ja teiseks mulle meeldib poodides ringi vaadata. Eriti neid toidulette ja hindu. Samuti on Inglismaal Strepsils väga odava hinnaga ja külm aeg on tulemas mis tõttu peab varusid täiendama. Olenevalt kõhu tühjusest ja Tesco sushi näost einestan ma kas hotelli restoranis või toas. Eesmärgiks on mul nii palju aruandest ära lõpetada kui võimalik mis tõttu ma ei taha kuhugi kaugemale minna kui hotell.

Kolmapäeval on mul üsna pikk sõit ees tagasi hotelli, mis tõttu ma sinna miskit enam ei plaani. Mu hotell on ka keset parki ja ümbruskonnas ei ole mitte kedagi. Ma loodan, et ilm on ilus ja ma saan parki jalutama minna.

Neljapäev saab olema nii või naa hotellis, sest see asub lennujaamas ja ma plaanin oma auto samal päeval tagasi anda. Esiteks, kuna ma ei taha väga Inglismaa liikluses iseseisvalt ringi töllerdada ja teiseks, kuna mu lend läheb kell seitse hommikul, mis tõttu ei ole mul mõtet keset ööt hakata auto tagastamisega mässama, kui hotell asub lennujaamast üle tee.

Hea uudis on veel see, et meil on vahepeal sügis kätte jõudnud. Nii mõnus… sajab vihma ja saab lõpuks jälle teksaseid kanda ja ennast meikida ilma, et kardaks, et see maha sulab.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s