292 päeva pulmani

Lubasin kirjutada järgmine kord siis kui pulma kuupäev on paigas. Nüüd ongi see nii kaugel. Me abiellume Michaeliga 29.10.2016 Eberschwangis. Kuupäev sai mu ämma survel juba teisel jaanuaril paika, sest ta lihtsalt enne ei andnud rahu ja oleks kõik oma küüned ära närinud.

Korraldamisega oleme nii kaugel, et peokoht on olemas ja broneeritud. Valik sai üsna kiiresti tehtud. Sõelal olid kolm kohta. Üks oli selline ilusam talu taoline koht Loryhof, aga kuna see on üsna populaarne siin kandis just pulmapidudeks, siis ooteaeg sinna on kaks aastat. Me otsustasime, et koha pärast me kaks aastat ootama ei hakka. Teine koht oli liiga steriilne, väga kõrgete lagedega ja kõle ning iseloomutu – Panoptikum. Otsisme midagi veidi hubasemat. Sõelale jäi lõpuks Eberschwangi kõrts. Neil on seal saal kus saabki just selliseid pidusid pidada. Saal on üsna hubane ja sobib ka meie valitud toonidega kokku. Toidud on neil samuti suurepärased, kõik alati värsked ja regioonaalsed. Boonuseks on võimalus kohapeal ka ööbida.

Samuti on otsustaud ära mis värvitooni me lisaks valgele kasutame – selleks on siis oranz. See sobib sügisega hästi kokku ja on soe toon ka lisaks. Alguses ma kaalusin sinist, aga see jäi just oma külma oleku tõttu kuidagi võõraks ja pigem kaldub juba talve poole.

Külaliste nimekirja panime eelmisel nädalal paika, nüüd olen vaikselt aadresse korjanud. Plaan on siis jaanuari kuu jooksul paika saada kutsed ja nad veebruari kuu jooksul ära saata. Eks vaatab kui pika otsustusaja me anname, sest korraldada on nii palju ja ma ei taha viimase minuti stressi. Info saatsin tegelikult juba eile laiali, et inimesed saaksid oma puhkuseplaanid ära teha.

Laupäeval küsisin ka Julialt, et kas ta hakkab mu peapruutneitsiks. Tegelikult temast saab ka ainuke pruutneitsi ja tunnistaja ühes. Michael ei ole enda tuunnistajat välja valinud. Sabine survestab teda, et ta võtaks Fabiani, sest muidu ta solvub. Aga Fabiani mõttemaailm on nii teist moodi kui meie oma ja lisaks ta ei ole just kõige usaldusväärsem ja organiseeritum inimene. Eks see Michaeli valik ole. Ega selle otsustamisega kiire ei ole. Ma lihtsalt teadsin kohe keda ma küsin see pärast ei näinud ka mõtet oodata.

 Eesmärk on selle nädala jooksul eelarve paika panna ja ehk ka kutsete välimus ja tekst. Aga seda tõenäoliselt nädalavahetusel, sest enne ei ole ei aega ega energiat sellega tegeleda. Kuigi tahaks ja oi kuidas tahaks.

Nädalavahetus möödus välgukiirusel. Laupäeval käisime sõpradega väljas Johanni sünnipäeva pidamas. Laupäeva hommikul sai Michael  kõne kohalikult maalri firmalt, et kas ta äkki ei tahaks tulla ja hakata nende finantsjuhiks. Praegune juht läheb selle aasta jooksul pensionile ja neil oleks kedagi uut ja innovatiivset vaja. Täna õhtul läheb Michael ja vaatab firma üle. Kui talle see meeldib, siis läheb töökoha vahetuseks.

 Mul endal on aasta algus õnneks rahulik kui see pulma teema välja arvata. On küll vahva mõelda ja organiseerida, aga see tekitab parajat stressi ka. Aga see on üks kord elus nii, et ma püüan sellest kõigest maksimumi võtta ja iga hetke nautida. Once in a life time thing.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s