Kaalu juttu

Olen otsustanud oma pulmaks ennast natukene paremasse vormi saada. Jaanuari miinuseks jäi kokkuvõttes -3 kg, sest tööreis ja jälle haigeks jäämine panid oma põntsu, muidu oleks see number isegi natuke ilusam olnud. Söömise osas muutsime me Michaeliga vaid seda, et hakkasime õhtuti vähem süsivesikud tarbima. See eest hommikusööki hakkasime jälle regulaarsemalt sööma ja üsna korralikult. Ühe korra suutsin ma isegi putru teha. Mis aga muutus oli trenn. Ma küll nii tihti jõusaali ei jõudnud kui oleks soovinud, aga peamine on see, et ma üldse sinna jõudsin. Need paar muutust väljendavad end nii kaalunumbris, kuid rohkemgi veel selles, et osa riideid on mulle suureks jäänud. Ehk siis rasva põletamine on edukas olnud.

Esimene nädal veeburaist oli trennivaba ja samuti on tänane, sest enesetunne ei ole veel päris need 100%. Kuna ma jaanuaris korra käisin trennis nii, et väike pisik oli sees ja kohe pärast seda järgnes jälle köha ja nohu, siis seekord ma ootan ära kuni ma olen päris terve. Aga ma loodan end peatselt jälle liikuma saada.

Dieeti ma ei kavatse pidama hakata. Dieedid minu puhul ei too midagi. Pigem on mõttekas tasakaalustatud toitumine. Keelamine on no-go, sest kui midagi ära keelata hakkad seda rohkem tahtma. Kui dieeti pidama hakata, siis tuleb selline valida, mida on võimalik terve elu jägida. Kui see aga võimalik ei ole tekib jo-jo effekt ja inimene jääbki edasi-tagasi alla ja juurde võtma.

Ma kirjutasin suvel kuidas ühe sõbra elukaaslane üritas hüva nõu anda. Kõik oli tore ja kena, et ta tahtis head nõu anda ja alguses kirjutas ta sõbralikult ka. Kahjuks olin kunagi seda variant toitumisest proovinud, kus rõhk on pigem valkudel ja juurviljadel. Igasugustele puuviljadele ja jauhutoodetele (vahet ei ole milline jahu) oleks pidanud ei ütlema. Ma tean, et mulle see ei sobi. Alustades sellest, et ma armastan pastat liiga palju, et sellest täielikult loobuda ja lõpetades seedimise probleemidega mida selline toitumine põhjustab. Enne on mul mõttekas juba veganiks hakata.

Igal juhul ma tänasin teda hüva soovituse eest, aga ütlesin, et see ei ole minu jaoks, sest mul ei jää see dieet püsima. Ma otsin pigem vahvaid ideid mida hommikusöögiks, lõunaks ja õhtuks süüa teha, mis oleksid kergemad aga mõnusad maitsemeelele. Dieedi nõuandeid mul päriselt ka ei ole vaja, sest ma ei hakka selliste lollustega enam tegelema.

Tundus, et talle väga ei sobinud minu reaktsioon, sest miks muidu ütleb inimene: “Vaadates sinu ostukorvi, ma imestan, et sa südamerabandust ei ole veel saanud”. Minu jaoks oli see veidi solvav, aga ma ei näinud mõtet selle inimesega enam edasi diskuteerida ja tänasin teda viisakalt nõuannete eest. Enam-vähem sellega lõppes ka kogu jutuajamine.

Eelmine nädal hakkas siis Mallukal kampaania „Mallukaga Vormi”. Mu meelest suht tore kampaania, mis mulle aga nalja pakkus oli, et ma nägin seda sama neiut kommeteerimas Malluka mingi teema all, kus ta mainis ära, et on 7kg juurde võtnud. Eks mul oli natuke kahjurõõmu seda lugedes, sest nagu ma eeldasin, ei suuda temagi oma kaalu hoida.

See pärast ma ei hakkagi mingit dieeti enam pidama, sest see ei too midagi. Pigem on mõttekas elu nautida ja tasakaalu hoida. Eks näeb kuidas mul sellega läheb, aga esimese kuu kohta ma leian, et on täitsa kenake tulemus.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s