Miskit uut üle pika aja

Tere! Olen jälle blogimise lainele jõudnud. Vahepeal on palju vett merre voolanud ja isegi mu nimi on vahetunud.

Viimasel ajal on olnud lihtsalt nii palju tegemist, et pole jõudnud mõeldagi sellele, et võiks miskit kirja panna. Esiteks on olnud hunnikus tööd, kuid tänu sellele, et mul on uus töötaja, siis hakkab mu töökoormus vaikselt stabiliseeruma.

Isklikul tasandil said siis pulmad peetud, maja müüdud, uus elamine organiseeritud ja maatükk soetatud. Tahaks kõigest ja kohe kirjutada, aga siis ma vist jäängi kirjutama. 

Alustan tagasihoidlikult ja kirjutan hoopis sellest mis meil sellel nädalavahetusel plaanis on.

Meil on eesmärk 7. detsembriks välja kolida. Kuigi maja üleandmise kuupäev on jaanuari lõpus tahame me nii kiiresti kui võimalik Eberschwangi peatüki ära lõpetada. Ma ei tea miks, aga millegi pärast on mul hea tunne, et see etapp läbi saab. Ma arvan, et asi on selles, et ma ei tundnud ennast mugavalt seal majas.

Esiteks see tee mis meie kõrvalt jookseb on nii vali hommikuti. Näiteks täna hommikulgi olin alates kella viiest üleval, kuna veoautod mis möödusid olid lihtsalt nii valjud. See ebastabiilne müra on nii kurnav, eriti suveti.

Teiseks oli/on selles majas mul tunne, et naabrid kogu aeg passivad. Mitte, et mul mingi paranoia oleks, aga majad on nii lähestikku ja lihtsalt ei ole seda privaatsfääri tunnet. 

Kolmandaks põhjuseks ja siis ka peamiseks on me naabrid. Kahe aasta jooksul ei ole me saavustanud ühist arusaamist millal võiksd suvel lärmakad peod lõppeda ja meie soovimatus politseid sellesse segada viiski meid selleni, et me otsustasime maja maha müüa.

Lisaks hetkeline turg, fakt, et Eberschwangis miskit müügis ei olnud ja intressimäärad tegid maja müümise väljavaate veelgi atraktiivsemaks, sest see lõi pinnase maja kiirelt ja meile aktsepteeriava kasumiga maha müüa. Nii ta siis läkski. Kahe nädalaga oli maja müüdud. Lõpuks läks ostjate vahel kakluseks, mis viis veelgi hinda ülesse. Igal juhul jäime me sellega rahule.

Kuna me ei olnud arvestanud nii kiire müügiga siis tekkis uus probleem. Kuhu me nüüd elama läheme? Ja ma pean ära mainima kõik see toimus parallelselt pulmade organiseerimisele. Ehk siis hakkasid intensiivsed korteri otsingud pihta.

Esiteks vaatasime me kuskil kaheksat erinevat riigile kuuluvat üürikorterid. Köik olid kuskil aastast 2000 ja üsna sarnased. Hinnaklass jäi 700-800€ vahele (komunaalid ja soojus sisse arvestatud) ja 70-90 ruutmeetrit. Probleem oli aga selles, et nende korterite puhul olid lisatasud nagu remondifond, millesse oleksime pidanud koheselt ca. 2000€ investeerima ja nendes korterites puudusid köögid. Lisaks oleks pidanud ise trepikoda kord kvartalis koristama ja parkimisplatsidega oli väike probleem. Kokkuvõttes oleks pidanud üsna palju raha kulutame, et üldse oleks saanud nendes korterites elada.

Siis me käisime vaatamas ühte maja mis oli kiirtee vahetus läheduses. Kui lärm välja arvata siis oleks see ideaalne olnud. Aga siin puhul jäi see üürimine katki üürileandja pärast. Lehes oli kirjas, et see maja on üürimiseks €650 kuus aga „külmalt“, see tähendas kommunaalkulud juurde. Paar päeva hiljem helistas ta Michaelile, et ta tahaks siiski 700€ üüri. Ja nii iga paari päeva tagant tõusis üür 50€ võrra kuni me saatsime ta kuu peale. Kui hakatakse juba nii käituma siis on probleemid ette programeeritud ja asjal ei ole mõtet. Lisaks sellele oleks pidanud veel sinna köögi sisse ostma ja üürile andja ei olnud kindel kui kõrged kommunaalkulud selle maja puhul üldse on. Eelis oleks muidugi olnud, et selle maja sisu oli täiesti uus. 

Nende kogemuste peale hakkas kassiahastus tekkima, sest me olime nii mitmeid kortereid vaadanud aga miski ei sobinud. Ja siis paar päeva enne pulma leidsime me oma uue kodu. Riedis. 100 ruutmeetrine rahulik (esmamulje) korter, kus on sees köök, kapid, osaliselt möbleeritud, maaluse garaaziga ja kojamehega. Ehk siis kõik on sees, mingeid lisatasusid ei ole ja mis kõige olulisem üür jääb ka normaalsuse piiridesse. Ja mis veelgi olulisem, lepingut saab vajadusel lõpetada juba ühe aasta pärast (väga paljud korterid olid miinimum ajaga 4 aastat). 

Ja nüüd nädalavahetuse juurde. See nädalavahetus on plaan kõik aia asjad Johanni juurde transportida. Nimelt ta andis meile oma isa firmas ühe tühja ruumi kuhu me oma mööblid ja asjad hoiule panna saame. Ma naiivselt loodan, et äkki saab miskit keldris veel ära teha ja ka köögis. Aga üle pingutama ei ole mõtet hakata. 

Austrias antakse ühest linnast teise kolimiseks 2 päeva tasuta vabaks. Kuna 8 detsember on vaba siis me kolime 7-9 detsember. Ma ei jõua ära oodata millal see läbi on. Aga jah, järgmised kolm nädalat mööduvad pakkimise ja kolimise tähe all.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s