Uuel aastal uue hooga

Uuel aastal uue hooga?

Tegelikult tuleb vist vanas taktis kord kuus postitus heal juhul välja. Kuna kiire on… aga parem ikkagi kui mitte midagi.

Ma olen maininud, et millalg Detsembris ütleme Eberschwangile adjöö Seda me ka tegime. Hakkasime peale pulmi vaikselt oma kodinaid kokku pakkima. Ma ei suuda ära korrutada kuidas ma vihkan kolimist. Vihkan, vihkan, vihkan. Seda asjade kastidesse toppimist. Siis pärast jälle lahti pakkimist. See on piin minu jaoks. Lisaks tuli see kord terve maja kokku pakkida. Igal juhul tehtud see sai ja nüüdsest oleme Riedi elanikud.

Tegelikult läks kolimine üsna sujuvalt ja 7. Detsembri õhtuks olid ka asjad juba lahti pakitud ja sai juba inimese kombel elada.

Maja kuhu kolisime on kolmekordne. Meil on maa-aluses garaazis ühele autole parkimiskoht ja teisele autole on maja ees piisavalt ruumi. Korter asub siis viimasel korrusel kuhu viib ka lift ja on viimane korter majas. Suuruseks on siis ca 100 ruutmeetrit ja üsna mõnusasti on toad ära jaotatud.

Kui korterisse sisse astuda siis kohe vasakut kätt jäävad WC ja panipaik. Otse ees on magamistuba.

Kui paremale liikuda siis jääb suhteliselt kohe vannituba vanni ja dushiga.

Ja kohe selle kõrval on büroo/laste tuba.
Kohe paremal büroost on köök.

Ja köögist vasakule jääb Elutuba kust saab ka pisikesse n.ö. söögituppa.

Lisaks on meil ka rõdu vaatega õuele.

Vaikselt oleme nii meie kui ka kassid olukorraga ära harjunud. Kassid on siiani üsna tublid olnud ja ei kipugi meie üllatuseks välja. Borisele meeldib pigem akna peal chillida ja linde vaadata ja Doris on üldse alati olnud leplik ja rahulik. Kus juures ei tundu olevat, et neil on mingi probleem sellega, et nad on nüüd korteri kassid. Ju siis teavad, et pooleteise aasta pärast läheme me oma uude koju.

Eks ma pean tunnistama ,et korterit ja maja ei saa ikkagi võrrelda. Köök on väiksem, dush on väiksem , WC-s ei ole sooja allikat mis tõttu kuna üks seinadest on koridori poole, siis on see suht külm hetkel ja noh ruumi on vähem. Aga see eest mis väga üllatav on ja mida ma tõesti ei osanud oodata – korter on vaikne. Naabreid ei kuule üldse. Me magame nagu kotid. Eberschwangis ei olnud kunagi nii rahulik. Kui ei olnud auto müra jauras mingi naaber või sõitis Franz oma veoautoga parajasti minema.

Naabreid me eriti ei olegi näinud. Esimene kokkupuude oli nendega siis kui me kolisime. Esimesel korrusel elav õpetaja kukkus kohe õpetama, et me kolimisauto seisab ju saba otsaga tänava, et me vaadaku ette, et keegi politseid ei kutsu. Aga muidu ei ole neid naabreid suurt näha ega kuulda.

Oma uue pesa punumise plaanidega oleme nii kaugel, et saime oma eelarve paika. Lisaks teame enam-vähem mida me tahame. Nüüd on küsimus pigem planeeringus, kuidas on targem/kasulikum. Järgmisel nädalal anname oma vana maja üle ja siis on ka plaanis tõsisemale vestlusele minna pangaga. Esimese jutuajamised on meil juba ammu tehtud ja juulis on plaanis maja püsti panna ja järgmisel kevade-suvel sisetööd ära teha ja 2018 novembris sisse kolida.

Selle nädalavahetuse plaanimegi veeta viimaseid ideid kokku pannes ja siis läheb projekteerimiseks.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s