Hellou

Tervitused Tulsast!

Ma olen Tulsas tegelikult korra juba olnud, aga see oli jõulude paiku ja suhteliselt lühikest aega. Kõige rohkem näeb tööreisil olles kui on võimalus pikemat aega samas kohas olla. Vastasel juhul on pigem tunne, et näed vaid lennujaamu ja hotelle.

Seekord olen ma ühe tarnija juures ja nädalaega. Kahjuks tänu pidevalt puhuvale kliimaseadmele, mida välja lülitada ei saa, õnnestus mul endale korralik külmetus hankida. Mistõttu pole ma viitsinud oma nina hotellist välja pista ja olen pigem nautinud toateenindust. Korra käisin Sushit söömas, sest külmetuse alguses arvasin, et äkki aitab selle vastu vana hea soe Sake. Aga siiski mitte.

 Mul olid küll ennatlikult paar köhapastilli ja mõned peavalurohud kaasas, aga nendest jätkus täpselt kaheks korraks. Ehk siis pidin ette võtma retke kohalikku aapteeki. Kuna Austrias Ibuprofeeni enam käsimüügis ei müüda, siis täiendasin kohe lisaks ka oma valuvaigisti varusid. Valutava kurgu vastu leidsin super head pastillid. Kui neid võtta siis tekib selline tunne, et terve kurk on kaetud mingi kihiga ja valu pole üldse tunda. Nohuga on paraku raskem juhus. Käsimüügis olevad nohurohud aitavad siin vaid allergiate vastu. Ja oi kui närvi see ajab kui su nina on tatti täis ja sa ei saa hingata ja sulle igaüks pidevalt allergia rohtu topib ja noogutab jaa… jaaa… praegusel ajal need allergiad. Suht võimatu oli neile selgeks teha, et mul ei ole allergiaid. No mitte ühtegi ei ole. Eile siis pika pahandamise peale aapteekriga õnnestus mul mingi retsepti rohi välja manguda. See ikka kõige parem ei ole. Vähemalt sain täna öösel magada ja saan nüüd henam-vähem inimese kombel hingata.

Tulsa ise on üsna rahulik linn. Midagi eriti ei toimu ja inimesi on ka kuidagi vähe. Liiklust praktiliselt ei ole. See eest kõik on super viisakad ja kena on vaadata kuidas mehed naisi kohtlevad. Linn ise on üsna tööstuslik ja linna ümbrus tundub üsna vaene olevat. Minu arvates ei ole siin suurt midagi vaadata ega uurdia. Muidugi võimalus oleks sõita kaks tundi Oklahoma Citysse või siis üles otsida Route 66, aga see on ka minua arvates kõik. Ma isegi uurisin natuke mida vaadata, aga no päriselt mind ei huvta viie meetrine kullavärvi kaevuri kuju. Downtown on väga pisike. Kõik on käe ja jala juures kohe.

Shopata ma pole oma külmetuse tõttu üldse jaksanud. Pigem on tahtmine rahu saada ja omaette õhtu veeta. Nädala alguses kui mul oli veel hea olla oli siin kandis suur tormi oht ja lausa võimalus tornaadoks. Meedia tekitas parajat paanikat. Reaalselt aga tibutas korra vihma ja oli veidi tuulisem. Pöidlad pihku, et enam nii tormiseks siin ei lähe, sest ma asun homme tagasiteele ja ööd lennujaamas veeta ma ei taha!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s