24 tundi jäänud

No nii 24 tundi on alguseni jäänud. Kõik on juba nii kaugele organiseeritud, et tegevust jätkub meil oktoobrini. Isegi vee asjus saime kokkuleppele ja see paigaldatakse kohe majja ära, ehk siis hiljem ei saa olema enam mingit trassi vedamist.
Septembris teeme väikese pausi ja siis oktoobris valmistae maja ette elektri ja torude paigalduseks ning jätame ta talveks kuivama. Põhimõtteliselt on kõik tööd tellitud kuni siseviimistluseni. Ehk siis kui maja talveunne jääb hakkame organiseerima kedagi kes valmistab seinad ja laed ette ning valab põranda. Edasi jääb siis üle vaid meil ise tegutseda ja siseviimistlused ära teha. Ma naiivselt loodan, et oma 30. sünnipäeva pean ma juba meie uues pesas.

Laenuga on asi nii kaugel, et see nädal saab allkirjad alla pandud. Intressimääraks saab 1,89% fikseeritult 15. aastaks. Laenu enda pikkus on siis 25 aastat. Viimased 10 aastat on siis intressimäär vastavalt Euriborile. Hetkel pakuti varieeruvat intressimäära, ehk siis Euriborist sõltuvat 1%, aga nii pea kui Euribor tõuseb, tõuseb ka intressi määr. Pankade käitumist fikseeritud intressi määraga vaadates tundub, et Euribor hakkab üsna varsti tõusma, sest Ameeriklased tõstsid ka enda intressimäärasid. Euroopa on kuskil 6-12 kuud Ameeriklastest maas. Kui võrrelda Eberschwangiga oli meie intressi määr fikseeritud 4% juures aastal 2012 ja ka 25 aastat. Ehk siis viie aastaga on ikka päris palju muutunud. Igal juhul reedel on plaan see kogu krempel ära kinnitada ja siis jääb üle vaid ehitada ning eelarvel silma peal hoida

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s