Nädal neli ehitusel ja Lucifer

Kui eelmisel nädalal sadas täiega ja kaks päeva me tööd teha ei saanud, siis see nädal oli täpselt vastupidine eelmisele. Siinkandis möllas kuumalaine Lucifer. Kõige kuumemal päeval näitas ilm 38 C ja päriselt ka oli tunne, et mingi hetk paned pildi taskusse.


Esmaspäeval tuli meie vana töödejuhataja puhkuselt tagasi. Puhkuse ajal sendas teda kolleeg. Minu ülesanne oli terve nädala vundamendi veekindlaks tegemine. Materjali segan kokku mingist mustast pulbrist ja valgest vedelikust. See on mega kleepuv. Soojuse tõttu läks ta ka üsna kiiresti kõvaks mis tõttu ma pidin tempos seda seinale kandma. See oli palavusega aga üsna raske ja peale kolme polnud asjal enam mõtet, sest materjal läks üsna kiiresti raisku. Igal juhul higistasime nii hullult, et higi sõna otseses mõttes voolas ning sellel ei olnud mingit maitset. Päeva lõpuks olime omadega nii läbi, et energiat jätkus vaid söömiseks ja magama minekuks.


Samuti valutas kogu keha kogu aeg. Selg, jalad, sõrmed… kõik. Aga mis seal ikka, eks see on osa ehitusest. 

Ehitamise koha pealt on nüüdseks garaaz valmis. Maja on ka veekindel ja Michael alustas juba vundamendi soojustamisega. Garaazile on vaja veel teine kiht veekindlaks tegevat materjali peale kanda siis on ka see valmis. Garaazi seinad on peaaegu valmis. Üks rida veel enne katust vaja panna. Peamaja sai ka lõpuks valmis. Üsna pikalt võttis köögi akna tegemine, sest see tuli staatilistel põhjustel betooniga valada. Teisipäeval peaks ka peamajale lagi peale tulema. Samuti oli üsna palju tööd garaaz, sest osa seinast jääb väljaspoolt maa alla ja see tõttu tuli ka betoonseinad valada. 

Järgmine nädal on siis plaanis peamaja vahelagi, katused garaazile, saunale ja suurele toale. Terassi betoneerimine. Vundamendi soojustus ja alsutada teise korrusega. Eks näeb kui kaugele me jõuame. Igal juhul plaanid on suured ja kahe nädala pärast peaks nii kaugel olema, et katus tuleb peale. Katus on meil fikseeritud hinnaga ja seal enam abikäsi ei ole vaja. 
Tuju on nii ja naa, sest puhkuse tunnet ei ole üldse. Pigem olen rohkem väsinud kui enne puhkust. Raske on ka kogu see ehituse teema just füüsiliselt. Samas on ka uhke tunne kui majas seisad mis oma higi ja verega ehitatud. Ma ütlen ausalt. Hetkel meeldib meile see maja oma plaanilt ikka väga väga väga ja asukoht täiega. Ma juba ootan aega kui ma kõiki vaateid täies ilus näen. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s