Valikud, valikud, valikud…

Kui eelmine aasta samal ajal oli meil käsil maja plaani fikseerimine. Siis praegu mässame me plaatide ja parketi valikuga. Ma ei teagi kumb oli raskem, kas garaazi ja magamistoa paigutuse otsustamine või mis plaadid me vannituppa paneme.

Michil oli ühe plaadi firmaga (Wesentaler) kokku lepitud eelmiseks reedeks, et ma käin sealt läbi ja vaatan ta valitud plaadid üle. Lisaks oli ta veel paar plaadi mustrit kataloogist juurde tellinud. Kokku lepitud oli, et ma võtan nad kaasa, et vaadata maja peal kas meile ikka meeldib, sest päris tunnetuse saab kätte siis kui plaate ikka majas vaatad. Mida ei olnud reedel olid plaadid, sest see naine kes oli meile need lubanud oli nad kellelegi teisele kaasa andnud ja palus, et me teisipäeval tagasi tuleme.

Laupäeval käisime teises plaadi firmas (Huemer Fliesen) ja tõime sealt valitud plaadi ära. Samuti käisime parketi firmas (Fox). Parketi tellisime tegelikult oktroobris juba ära. Mustri saime ka kohe kaasa, aga kuna põrandat ei olnud valatud siis me ei ole kunagi proovinud seda reaalselt uste ja akendega võrrelda. Enne kui ma USA-sse lendasi võtsime oma mustri välja ja järsku tundus see meie maitse jaoks liiga tume. Poes oli see nii ilus välja näinud. Peale väikest arutamist helistasime Foxile ja ülesime, et me ikkagi ei ole parketiga rahul ja kas oleks võimalik veel ümber mõelda.Õnneks ei olnud nad parketti veel valmis teinud ja meil oli vaba maa ümber otsustada. Nii me tellisime laupäeval endale teise mustri. Põhimõtteliselt on parkett sama, aga värv lihtsalt heledam.

Teisipäeval käisin ma nii plaadi mustritel kui ka parketi mustril järgi.

Parketi osas tuli otsus üsna kiiresti, sest meile väga meeldis see heledam parkett ja see sobib ka paremini meie akende ja ustega.

Plaatide osas alustasime valikut siis nedest mis peaksid tulema alla korruselle ja kööki. Sauna tulevad teised ja me ei ole neid veel välja valinud. Plaatide valik oli tegelikult üsna raske, sest see plaat mis meile meedis on tunduvalt kallim kui teised. Aga me lähtusime põhimõttest, et kas me kahetseme kui me seda plaati ei võta ja võtame odavama. Vastus oleks jah, see tõttu otsustasime (hetkel) kesminse plaadi kasuks milleks on Isla Nordica.

Täna on siis plaan peale tööd korter puhtaks kraamida ja siis edasi plaatide jahile minna. Samuti tahame vaadata mis nägu on veidi tumedam Isla Nordica. Kui kõik hästi läheb siis me hakkame mai kuus juba plaate panema. Hetke plaan on sisse kolida Augusti keskel. Me loobusime mõttest seda minu sünnipäeval teha, sest siis läheb liigseks kiirustamiseks.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s