50 Shades of Grey

50 halli varjundit. See iseloomustab hetkeolukorda siinsel plaaditurul. Võimalik on saada üks kõik mis toonis ja varjundis valgest mustani kõiksuguseid halle plaate. Mida ei ole – beezid ja nendega sobivad plaadid.

Aga kui alguse juurde tagasi minna, siis me suutsime oma plaadid lõpuks välja valida. Põhiliseks plaadiks saab tume Isla Nordica mis läheb esikusse, pesuruumi, vannitubadesse ja kööki.

Esiku ala on üsna lihte valge sein ja Isla Nordica. Tänu kogusele saime lausa 10% plaadi hinnast alla, mis on suurepärane. Sama on ka köögiga, sest me köök on must-valge ja see hall sobib sinna suurepäraselt.

Vannitoad saavad ka selle sama halli põranda aga me kombineerime selle tammepuu plaadiga ja valge plaadiga.

Raske juhus on aga sauna plaatidega, sest Michi suurim soov on see liivakarva plaatidega teha. Liivakarva põrandaplaat on meil olemas, aga kuna me thame dushi teist värvi teha, siis selleks sobiva plaadi otsimine on mega raske. Ei ole nagu üldse midagi mis põranda plaadiga kokku sobiks. Saadaval on kas sarnases toonis mingid heledad plaadid, aga mitte midagi lahedat pruuni mida saaks seina panna. Selle laupäeva eesmärk ongi lõpuks sauna plaadid ja vannitubade seina plaadid ära tellida. Muud on juba tellitud.

Samal ajal eelmisel aastal olime me nii kaugel, et otsustasime, et põhimajale tuleb ikkagi tavaline katus. Ehk siis valikus olid lame katus tervele majale või tavaline katus põihimajale. Ütlen ausalt, et katusega näeb me maja ikka tunduvalt parem välja, ma ei salli neid kingakarpe. Meie oma oleks ka oma disaini poolest siiski kingakarp olnud. Et seda vältida oleks pidanud teise korruse kuidagi välja ulatuvaks planeerima ja see oleks tunduvalt kallimaks läinud, tänu igasugustele staatilistele probleemidele ja hunnikule metallile mis oleksime pidanud lisaks kasutama. Ehk samal ajal see aasta oli me plaan lõpuks valmis ja me valisime ka oma ehitusfirma välja ja leppisime hinnas kokku. Hea uudis oli see, et nede pakkumine oli peaaegu sent-sendilt täpselt mis maja ehitus maksma läks. Ülejäänud pakkumised olid meil fikseeritud hinnaga.

Tänasega oleme nii kaugel, et ehitus on kestnud 305 päeva ja me kolime sisse 102 päeva pärast. Algust arvestame me sellest hetkest kui ehitusfirma oma asjad meie maatükile viis.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s