98 päeva jäänud, ehk mis edasi?

Plaatide teema on meil selleks korraks läbi. Viimased tellin ma täna peale tööd ära.

Hetkel on põhirõhk organisatoorne. Sellega tegeleb meil algusest peale Michi. Kui päris aus olla, siis tegelikult on Michi kogu maja puudutavad asjad organiseerinud. Ma olen pigen nõu ja jõuga nii palju abiks olnud kui ma oskan. Austrias välismallane olla ei ole selles suhtes kerge, sest kohati maksad kolmekordset hinda. Ma tean seda juba Johni kogemusest, et kui ta midagi ehitusfirmalt tellis siis sai ta mingid utoopilised hinnad, kui aga naabrid midagi tellisid tema jaoks siis oli hind ikka kordades väiksem. Seega lasi ta kõik asjad oma naabril organiseerida. Masendav eks ole.

Igal juhul on logistiliselt nüüd asi üsna keeruliseks läinud. Esimestena on garaazi põranda vendadel aega. Garaazi tuleb meil plaatide asemel selline pinnas mis tööstuses on üsna levinud. Seda on üsna kerge survepesuriga pesta ja on pikema elueaga kui plaadid, eriti kui midagi peaks peale kukkuma.

Kui garaazi pinnas on käidav kolime me kõikide asjadega mis majas laiali on (tööriistad, tsemendikotid jne) garaazi ja pühime maja puhtaks. Meil on plaadi panijaga kokku lepitud, et tema alustab oma tööd 22. mail. Plaadid on tellitud 17. maiks ehk nädalavahetusel enne plaadi panemist peame me need mööda maja laiali tassima. Tõenäoliselt minust seal abi ei ole, sest ma jaksan beid plaate ühe kaupa tassida. Enamik plaate on meil 60×60 cm.

Vahepeal peaksid eletrikud ka oma tööd ära lõpetama. Täna peale tööd olemegi me Michiga kaheks jaotunud. Mina tegelen plaatidega ja tema elektrikutega. Sest meil on plaanis kolme tuppa ripplaed teha ning valgustuse teemad on vaja enne seda paika panna. Elektrikutega on kokku lepitud, et nad tulevad oma töid lõpetama reedel, sest lisaks kõigele on osa elektroonilistest kardinatest ka veel ühendamata. Ma plaanin kell 15 jalga lasta, sest ma tahaks maja peal olla kui elektrikud tulevad. Samas on kodus hunnik pesusid triikida, millega ma ei viitsinud nädalavahetusel tegelda… Prioriteedid eksole…

Ripplagedega on selline teema, et meil oli plaan need töölistelt tellida. Kahjuks, see mees kes hinna poolest oleks sobinud murdis töö õnnetuses oma ribi ja ei saa enam mitu head nädalat midagi teha. Teine vend tegi meile aga nii utoopilise hinna pakkumise, et selle jätsime kohe kõrvale. Me ei maksa kohe kindlasti kolmekordset hinda. Kokkuvõttes proovime kätt ise nende ripplagede paigaldamisel. Igal juhul tuleb sellega kohe tegelema hakata, sest need peavad enne maalreid valmis olema. Maalrid peaksid maja peale 28. mail tulema.

Me mõtlesime vahepeal, et maalime ise maja ära, et see pole ju tegelikult mingi kunst. Aga põranda valamise ja muude töödega majas on tekkinud nii palju auke, kriime, plekke ja ebatasasusi mida me Michiga ilusaks maalida ei oska. Maalijad peaksid kõik vead ja ebatasasused eemaldama.

Viimaseks peaksid tulema puitpõrandad ja siis liigume edasi köögi juurde ja sanitaartehnika paigaldamise juurde. See peaks pihta hakkama kuskil juuni lõpus ja juuli alguses. Oleneb millal me seinte ja põrandatega valmis jõuame. Enne me asju ära ei telli, sest muidu on oht kaoseks. Hetkelgi on juba kõik üsna napikas ja pidevalt peab näpuga järge ajama kes millal tuleb ja kellega tuleb enne kokku leppida mis järjekorras peab tööd ära tegema. Ma ei tea kuidas Michi oma ülevaadet peab, aga poole ajast olen ma lihtsalt segaduses ja panustan Michile. Mu töö on hetkel lolle küsimusi esitada. Igal juhul me loeme täiga juba päevi millal see kaos lõppeb.

Vaikselt arutame ka välistööde osa, aga enne tahaks siiski sees nii kaugele jõuda, et saab sisse kolida. Ainuke asi millega tahaks algust teha on sisseõidu ala. Kuna enne kui see on asfalteeritud garaazi sisse sõita ei saa, sest muidu kraabib kogu põranda kohe ära. Lisaks üritame otsusele jõuda kas teha välisfassaad see aasta või siis järgmise aasta kevadel. Ühed ütlevad, et laseks sellel kevadeni kuivada, teised jälle, et enam pole tarvis, sest kivid on ju liimitud ja mitte mördiga kokku kleebitud nagu vanasti. Eks vaatab.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s