87 päeva ehk garaaz on valma ja plaadid kohal!

87 päeva on kolimiseni jäänud. Ehituse kestvus 319 päeva. Kopp löödi maasse 312 päeva tagasi.

Samal ajal eelmine aasta mässas Michi Peterskircheniga, et me saaksime oma ehitusloa kätte. Probleem oli selles, et ehituslubade taotlusi võeti vastu ainult teisipäevit ja ennelõunal. See oli sellel ametnikul ehituslubade päev… Naljakas oli, et ametnik oli iga päev tööl, aga kui sa juhtusid neljapäeval oma ehitusloa taotlusega tulema, siis ta saatis sind tagasi, et tule teisipäeval. Nagu Peterskirchenis ehitataks hullult… Me olime ainukesed eelmise aasta kevadel kes ehitusluba vajasid… AINUKESED! Kokku väljastati selles külas 2 (!) ehitusluba aastal 2017. Ja siis käis kamm edasi, et ainul teisipäeviti võeti vastu otsuseid ehituslubade välja andmise kohta (mis sest, et see inimene oli ka kogu aeg koha peal) ja ainult teisipäeviti väljastati neid.

Michi on õnneks julge poiss ja ütles neile veidi teravamalt, et nad oma teisipäeva jamaga koomale tõmbaks ja meil on vaja dokumente KOHE ja NÜÜD… Minusugune ei oleks julgenud vastu hakata. Kokkuvõttes saime me selle asjaga nii kaugele, et koguda naabritelt allkirjad, et nad on nõus meie ehitusega.

Ma ei tea kuidas see Eestis korraldatud on, aga Austrias peavad naabrid enne ehitusloa andmist oma nõusoleku andma, et neile su plaan sobib. Naabritelt allkirjade kogumine läks ka Michil üsna ladusalt, kuigi üks teatud künka otsas olev naaber oli veidi imelik. Nimelt kui Michi oli neile helistanud, et kas ta tohib allkirja järgi tulla, öeldi, et nad annavad allkirja ei hiljem ega varem kui reedel kell 13:00. Michi siis viisaka inimesena, oli kohal 5 minutit varem. Künka naabrid seisid siis põhimõtteliselt need 5 minutit ukse peal ja ootasid kuni kell saab 13:00, et allkiri anda. Meie õnneks saime me allkirja ilma suurema kisa ja kärata. See paar kes aasta enne meid ehitas pidi mitu head kuud nendega kemplema, kuni komisjonist tuli otsus, et kõik on nõuete järgi ja künka naabrid PEAVAD alla kirjutama. Ehk see tähendab, et ilma mõjuva põhjuseta ei ole naabritel tegelikult mingit õigust ehitust takistada.

Kinnitatud ehitusloa saime kätte nädal enne kui ehitusfirma oma kodinad meie maatükile kolis ehk kuskil 27. juunil 2017, ehk TEISIPÄEVAL!

Tagasi tänase päeva juurde:

Vahepeal on meil garaazi põrand valmis saanud. Veidi on vaja veel sellega tegeleda, sest keset põrandat on lõhe. Aga see lõhe on taotluslik ja suletakse spetsiaalse silikoniga juhuks kui maja liigub, et garaazi põranda kate ei rebeneks.

Juba on osa meie plaatidest kohale jõudnud ja teisipäeval alustab plaatija oma tööd. Võite viis korda arvata, et kas maja on puhtaks pühitud või ei… Kahjuks ei ole me selleni jõudnud. Ehk siis laupäeval mängime tolmuahve ja pühime maja puhtaks. Või noh, mina pühin ja Michi tassib plaate laiali. Eile tassisd Michi ja Fabian kaks euopaleti täit juba majja ära. Plaadid on aga nii rasked, et rohkem nad ei jaksanud. Kuna Fabianil enam nädalavahetusel suurt aega ei ole, siis peab Michi ülejäänud kolm paletitäit üksinda majja tassima. Mina ei jaksa neid plaate tõstagi. Minu jaoks oli juba üks plaat raske.

Meie pööningu trepp on ka kohale jõudnud. Tegelikult jõudis see trepp juba pea kolm nädalat tagasi kohale, aga kes ei ole seda paigaldama jõudnud on töömehed. Üldse ajab mind see tüüp veidi närvi, sest ta lükkab kogu aeg edasi töid, mis sest et ajad on kokku lepitud. Garaazi ustega oli ka paras draama, aga need sai siiski viimasel minutil ette. Pööningu trepiga onõnneks veel 1-2 nädalat aega. See peab lõpetatud olema enne kui maalrid peale tulevad.

Teised kes venitavad on elektrikud. Nad pole end aprilli algusest enam näole andnud. Kogu aeg lükkavad edasi. Õnneks hetkel nede taha suurt midagi ei jää, nad peavad elektroonilised kardinad vaid ära ühendama. Vannitoa muudatused ühendab Michi ise ära. Seal on vaja lausa soon seina teha… Muud tööd tulevad peale maalimist.

Gipsi tööde koha pealt peaks üsna pea selguma, et kas me leiame töötajad kes on me eelarves arvestatud summaga nõus, või peab Michi vabaks võtma ja ise neid töid tegema. Sellega on täpselt sama palju aega kui pööninguga… Ehk siis hakkab napikaks kiskuma.

Michi on pidevalt telefoni otsas ja korraldab asju. Täna peaks tulema köögi paigaldaja ja mõõdud köögiks ka ära võtma. Kui kõik hästi läheb, siis peaks selleks ajaks kui ema-isa ja tädi Vika külla tulevad enam-vähem kolimiseks valmis olema. Lisaks oleme kõik sanitaar asjad ära tellinud. Hetkel veel on vaja vannitubadesse kraanikausid ja laste vannituppa vannitoa mööbel veel soetada, aga see on ka ainuke asi mis veel puudu on.

Põhimõtteliselt on me elu hetkel üsna üksluine. Ma üritan meie majapidamist maja ehituse kõrval kontrolli all hoida ja Michi mässab siis ehitusel ja korraldamisega peale tööd. Tööpäevad ei ole ka eriti lühikesed, arvestades Austria riigipühasid peab suutma viie päeva töö kolme päevaga ära teha. Kohutav laiskus on ka peal. Üldse ei viitsi midagi teha… Tahaks lihtsalt niisama olla. Kahjuks hetkel lihtsalt ei ole seda võimalust. Ehk tuleb see suve lõpus?

Praegu on ka teemas maja värv. Hetke idee on täiesti valgeks teha ja tõenäoliselt ehk juba enne sisse kolimist. Pärast välisfassadi valmimist saab teiste välistööde ja aiaga peale hakata. Enne seda ei ole mõtet, sest maja ümbrus lagastatakse nagu nii ära.

Teine teema on sissesõidutee, sest oleks üsna tähtis, et see oleks kolimise ajaks valmis. Esiteks kuna on mööblit ja muid asju väga ebamugav kolida. Teiseks kogu see tolm ja kivid on ühel hetkel toas. Millal see valmis tehakse on sõltuv jälle küla plaanist ja kui küsida siis keegi ei tea mitte midagi mitte millestgi… See on lihtsalt nii geniaalne selles külas…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s