Vancouver ja Seattle

Veebruari lõpus pidime me kolleegiga Vacoverisse ja Seattlisse tööreisile minema.

Ütleme nii, et mulle meeldib kuskil pool tundi lisa aega plaanida, juhul kui midagi valesti peaks minema. Igal juhul oli see kord üks mu lemmik kolleegidest mu kaaslaseks. Ma olen temaga juba korra kliendi juures Le Havres käinud. Nii kena kui mu kohvrit tõstetakse ja tassitakse ja uksi lahti tehakse.

Igal juhul hakkasime siis Müncheni poole sõitma. Meil oli suhteliselt keeruline lend ostetud. München- Frankfurt- London- Vancouver. Esimene takistus oli poolel teel Münchenisse. Täpselt meie ees toimus pirakas avarii. Lausa nii, et autod läksid põlema. Meil vedas, et see oli täpselt autobahni mahasõidu juures ja me saime kohe kõrval teedele liiklema. See läks meile maksma 20 minutit.

Lennujaamas tuli välja, et sekretär ei olnud meile pagasit tellinud. Hallelujah! Ehk siis ostsime pagasi 50€ lisaks. Vahet ei ole. Ehk siis sinna mu lisa minutid kaovadki.

Edasi läks hommikusöögi aeg sujuvalt. Üsna pea oli lennuki peale minek ja sättisime end mugavalt istuma. Sai natuke aega istutd ja siis teatas piloot, et lennuk on katki ja nad püüavad seda parandada. See tegi mind natuke närviliseks, sest meil oli vaid tund aega Frankfurdis, et jõuda Heatrow lennule.

Natukese aja pärast teatas piloot, et lennuk on katki ja sellega me täna ei lenda kuhugi. Järgmine lend pidi minema samal ajal kui me oleksime pidanud Frankfurdis maanduma. Ehk siis me poleks ühelegi järgnevale lennule jõudnud.

Ega siis midagi. Loivasime Lufthansa Service keskusesse ja rääkisime oma kurva loo ära. Meid pandi üsna kiiresti Toronto lennule Air Canadaga ja sealt edasi Vancouveri lennule. Ainuke asi, et Toronto lennule oli pardale minek alanud ja me pidime rongiga terminali teise osasse jõudma. Aga jõudsime ilusti. Küll viimastena, aga ikkagi. Kus juures me olime jumalast kindlad, et pagas ei jõua lõpu sihtkohta.

Mind tegi murelikuks vaid see, et meil oli 40 minutit aega Torontos selleks, et jõuda Vancouveri lennule. Meie õnneks olid nad seadust muutnud ka me ei pidanud pagasit välja võtma. Passi kontroll võttis aega täpselt 2 minutit ja buss viis meid peaaegu Gateini. Lõpp kokkuvõttes pidime me 30 minutit ootama.

Toronto-Vancouveri lennu magasin ma maha. Siis oli järgmine tõe hetk. Pagas. Meie üllatuseks jõudis see kohale. Ma ei tea kuidas nad seda tegid. Aga meie mõlema pagas oli kohal. Minu oma oli minu lennuile jõudnud ja kolleegi oma läks läbi Londoni.

Hotell oli meil kesklinnas. Õhtul me tegime kiired söögid ja läksime magama.

Järgmisel päeval läks külastus mega hästi ja me olime juba nelja paiku tagasi hotellis ning läksime jalutama. Kanadalased on mega sõbralikud ja viisakad. Kõik on ka abivalmid kui midagi on. Kuna meil õnnestus ära eksida, siis otsustasin korraks- 1 minutiks andmeside sisse lülitada ja vaadata kus hotell on. See läks mulle 10€ maksma.

Õhtul tiirutasime natuke autoga ringi. Kuna oli üli külm, siis me ei jaksanud hotellist välja sööma minna.

Järgmisel päeval pakkusid kandalased mulle jäätist vahtra siirupiga hommiku söögiks, sest ma olin ühe kokaga eelmisel päeval jutustanud, et mulle maitseb see. Ehk nad olid mulle jäätise organiseerinud. Ma olin väga liigutatud.

Edasi läks autoga Seattlisse. Sõit ise sjus kenasti. Piiril läks meil pikalt, sest meid peedistati täiega. Piirivalvurile ei mahtunud pähe, et me autoga tuleme ja lennukiga läheme… ta ei saanud aru miks me Kanadasse tagasi ei lähe.

Seattles olime me Downtownis Warwickis. Saime mega halvad toad. Vaade oli seina. Toas oli pime. Kõikjal olid kasutamise jäljed ja koht oli vana. Samas asukoht oli tore.

Me väga palju ei teinudki. Esimesel õhtul käisime sushit söömas.

Teisel Riederi baaris.

Ja kolmandal Argentiina restoranis.

Väga palju aega ringi käia ei saanud, sest palju tööd oli. Aga Kerry park sai ära vaadatud ja lihtsalt Downtownis ringi jalutatud

Tagasilend oli õnneks sündmustevaene.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s