Crossaintid karantiinis

Karantiin sai ilusti üle elatud. Kahjuks pidin ikkagi neljapäev ja reede puhkust võtma, aga see sai produktiivselt kasutatud. Reedel siis testisin end vabaks. Antigeen testi tulemus tuli see kord ca 20 minutiga. Apteegis tehti test nina kaudu ja esimest korda oli see väga ebameeldiv. See oli ikka väga valus ja selline tunne oli, et tükk ajust kraabiti välja. Tegelikult see ei tohiks valus olla. Kes ei tea, siis ninas on kolm kanalit ja kui see vatitikk valesse kanalisse satub, siis teebki see haiget, sest surgitakse haistmisnärvides. Mis mind veel häiris, et isegi kui aeg oli kinni panudud oli seal pigem elav järjekord ja ma pidin 30 minutit kauem ootama.

Kui ma Eestisse lendasin tehti lõpuks siin poed lahti. Mul oli aega veidi ringi vaadata, aga minu üllatuseks pole absoluutselt midagi uut poodides. Selline tunne, et nad üritavad vana hooaja riided enne maha müüa kui uued riided müüki pannakse. Juuksurid ja kosmeetikud tehti ka lahti. Sinna saab vaid negatiivse koroona testiga mis ei ole vanem kui 48h-d.

Muud kohad on ikka veel kinni. Söögikohad, hotellid ja kultuuriüritused.  Kus juures need on juba novembrist kinni. Ma ei kujuta ette kuhu see kogu lock down viib. Meid ähvardatakse nüüd Lihavõtte lock downiga. Isegi toidu kaasavõtmine tahetakse ära keelata kuni 11. aprillini. Me küll räägime 4. lock downist, aga reaalselt pole peale teise algust mitte midagi enam lahti tehtud. Pigem kurvaks teeb ka, et need numbrid ainult tõusevad. Kui peale „suurt lockdowni“ olid nad kuskil 1400 positiivse juures päevas siis nüüd nad on juba tõusnud 3500-ni. Inimesed on lihtsalt ära väsinud ja saavad ikka salaja kokku. Tegelikult arvestades seda, et meil testitakse päevas üle 100 000 inimese, siis tegelikult see protsent ei ole väga suur. Kahjuks ma ei suuda kuskilt ametlikku infot selle kohta leida.

Igal pool on meil FFP2 maski kohustus. Ma olen nedega juba ära harjunud, aga kui on vaja pikemalt seda kanda siis ühel hetkel hakkab häirima küll. Kõige hullem on just see maski alla kogunev mingi rasvane kiht. Tavaline mask laseb ikka palju rohkem seda õhku läbi. Riidest makse enam ei lubata üldse kuskil kanda. Ilma maskita on trahv kuskil 90€.

Eks igate pidi on tunne, et sellest kõigest on kopp ees ja tahaks vabadust tagasi. Aga tuleb ära kannatada. Ma naiivselt loodan, et varsti on see hullus läbi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s